Pesisturnaus kesän lopulla

Haluaisitko pelaamaan pesistä? Vufi lähtee jälleen kerran pesiksen Kiertotalous-Openiin yhteisjoukkueella Finanssiala ry:n kanssa. Leikkimieliseen turnaukseen ovat tervetulleita kaikki taitotasosta riippumatta!

Pelipäivä on 25.8. ja pelipaikkana Roihuvuoren pesisstadion (Satumaanpolku 4, Helsinki). Pelit pelataan välittömästi työpäivän jälkeen. Pelivälineet toimittaa paikalle pesäpalloseura Roihu ja he myös tuomaroivat ottelut.

Turnaus pelataan harrastepesiksen sekajoukkuesäännöillä (pehmis) junnukentällä ja naisten pallolla. Peliaika on 50 minuuttia, jotta siirtymät kenttien välillä ovat mahdollisia.

Haluaisitko osallistua turnaukseen Finanssialan joukkueen riveissä? FA:n ja Vufin yhteistä joukkuetta luotsaa Jussi Kettunen Finanssiala ry:ssä. Ilmoita kiinnostuksestasi Jussille osoitteeseen jussi.kettunen@finanssiala.fi. Turnaus on pelaajille maksuton. Kerro ilmoittautuessasi puhelinnumerosi sekä mitä Vufin jäsenyhtiötä edustat.

Samankaltaiset artikkelit